Sdílej se svými přáteli...

Honí Vás mlsná?

Honí vás mlsná?

Máte chuť na něco hrozně nezdravého, ale i přes to  nechcete zhřešit? Poradíme Vám, jak se tomu ubránit.

Publikováno: 22.11.2012Před konzultací
−18 kg

Analýza vašeho těla na certifikovaném přístroji


Vzorový jídelníček pro kontrolu vaší ideální váhy


60 minut s nutričním specialistou


Chci vědět více!
Dnes za akční cenu 200 Kč
Původní cena konzultace: 600 Kč

Znáte to, sednete si večer k televizi nebo v práci k počítači a najednou máte na něco chuť. Většinou je to důsledek nesprávně sestaveného jídelníčku a nepravidelné stravy, ale i u některých jedinců, kteří vše dodržují, se může objevit touha po tom, odbočit z cesty a dát si nějakou tu laskominu.

Rozhodně to není nic strašného, když jednou za čas zhřešíte a dáte si například malou sladkou svačinku. Naopak by Vás taková odměna za úsilí v hubnutí měla ještě více ,,nakopnout“ a Vy byste měli dostat o to větší chuť do hubnutí. Protože budete pro příště vědět, že pokud shodíte další kilo nebo budete mít za sebou dalších pět tréninků, můžete si opět dopřát a ke sváče si dát nějakou tu malou sladkost. Dokonce i někteří dietologové takové mlsání hodnotí jako pozitivní vjem v boji za kýženou postavou, samozřejmě za předpokladu, že to bude maximálně jednou za týden.

Pokud Vás ale chutě na sladké přepadají velmi často, máme tu několik rad, jak své chuťové pohárky alespoň trochu obelstít:

1. Pravidelnost ve stravě a dostatek tekunin

Tak tohle nejzákladnější pravidlo v hubnutí nemusíme určitě nijak zvlášť rozepisovat. Měl by ho znát každý, kdo chce buď zhubnout, snažil se někdy o to a nebo dodržuje správnou životosprávu. Jídlo byste si měli rozložit tak, že přes den sníte 5 nebo 6 porcí v časovém úseku nejlépe 2 až tři hodiny mezi sebou. Co se týká pitného režimu, tam je jasně dáno, že bychom děnně meli vypít minimálně dva litry tekutin nejlépe vody či neslazených bylinných čajů.

2. Místo zákusku raději ovoce

Je sice pravda, že je ovoce také sladké, ale neobsahuje v sobě rafinovaný cukr, po kterém se tak úspěšně přibírá, a který můžeme najít třeba v Pařížském dortíku. Nakrájejte si jablko na měsíčky nebo oloupejte pomeranč, můžete jej pak postupně pomalu uzobávat. To stejné můžete ale udělat i se salátovou okurkou nebo jinou zeleninou.

3. Vyčistěte si zuby

I tohle je možnost, jak předejít následnému snězení čehokoliv. Fluoridové nebo mentholové zubní pasty totiž zapříčiní lehké otupění našich chuťových buněk a jídlo je pak méně chutné. Ovšem za tuto metodu příliš neručíme a rozhodně byste jí neměli praktikovat často, i když toužíte po bělostném úsměvu a štíhlé linii.

4. Zaměstnejte se

Většinou je nuda pravou příčinou mlsání. Jak je v úvodu článku napsáno, stačí si doma sednout k televizi a už-už přemýšlíme, co bychom si dali k snědku. Nejvhodnější je proto pustit se do nějaké činnosti a hlavně zaměstnat naše ruce a hlavu. Tělo pak jednoduše nemá čas přemýšlet nad jinými věcmi. Také je v hubnututí velmi důležitý dostatek spánku. V tomto případě se nám to tedy hodí víc, než kdy jindy. A tak si raději mezi večerní televizí a postelí vyberte druhou možnost.

Na nic nečekejte. Objednejte se do Světa zdraví dnes za akční cenu 200 Kč.
Běžná cena za konzultaci je 600 Kč. Udělejte první krok již dnes!
Chci konečně zhubnout
O hubnutí v NUTRIADAPT jste mohli slyšet v těchto médiích: E15.cz Blesk Katka Cosmopolitan ProŽeny.cz Lidové noviny Rytmus Života Nova ČT1 Žena a život