Sdílej se svými přáteli...

Návštěva adventních trhů, aneb jak odolat pokušení

Adventní trhy a dieta

Období adventu je už neodvratně zde a s ním přichází i krásné zimní procházky po vánočních trzích, které skýtají mnohá pokušení.

Pokud se snažíte udržet si figuru, nebo dokonce shodit nějaké to kilo, může být pro vás trh plný pochoutek doslova náročnější zkouškou vaší vůle.

Publikováno: 10.12.2015Před konzultací
−4 kg

Analýza vašeho těla na certifikovaném přístroji


Vzorový jídelníček pro kontrolu vaší ideální váhy


60 minut s nutričním specialistou


Chci vědět více!
Dnes za akční cenu 200 Kč
Původní cena konzultace: 600 Kč

Pamatujte, že ne vždy je dobré si odpírat vše, na co máte chuť. To platí i pro případ, že se právě nacházíte v redukčním režimu. Pokud víte, že vás podobná návštěva vánočních trhů letos čeká, připravte se na ni s předstihem a nenechejte se snadno strhnout hromadou vánočních lákadel.

Najezte se předem!

Základem úspěchu je předem si určit, co si vlastně můžete dovolit a co od takových trhů očekáváte. Jdete přeci načerpat vánoční atmosféru a užít si všudypřítomné vůně i světýlka spojená s tímto kouzelným obdobím, nikoli se přejíst k prasknutí.

Nástrahy v podobě grilovaných klobás, smažených jídel, sladkých trdel, štrůdlů i horkých alkoholických nápojů budou všude kolem vás a vašim úkolem bude v první řadě ovládnout své nezdolné chutě.

Nejdůležitější je se před každou návštěvou adventního trhu dosyta najíst tím, na co jste ve svém aktuálním režimu běžně zvyklí a nenechávat si místo na něco „kdyby náhodou“.

Věřte, že když budete mít plný žaludek pestrého a nutričně vyváženého jídla, chutě na vánoční pochoutky se vám vyhnou obloukem i přesto, že tak neodolatelně voní.

Udělejte občasnou výjimku!

Kdybyste i přesto nedokázali svou touhu ovládnout, můžete si dopřát alespoň jednu tuto tradiční laskominu. Při výběru se však raději zaměřte na méně tučné varianty a na místo klobásy zvolte například zelňačku či obyčejný párek s chlebem.

Sladké pochutiny na tom s množstvím energie nejsou o moc lépe, proto si vyberte například pečené kaštany, nebo si trdlo či štrúdl zkuste rozdělit s dětmi či přítelem napůl. Ušetříte nejenom přijaté kalorie, ale navíc si oddychne i vaše peněženka.

Pozor na alkohol

Dalším kamenem úrazu je alkohol. Večírky a časté popíjení svařáku či horkého grogu na ulici u stánku k vánocům patří a málokdo si bez nich dokáže svátky představit. Tyto na první pohled nenápadné drinky však skrývají mnohé hrozby, ať už v podobě alkoholu či nadměrného množství cukru.

Alkohol je sám o sobě při dietě velmi nevhodný, jelikož se množstvím energie dá srovnat s těmi nejtučnějšími pokrmy, jaké si dovedeme představit. Často si pak za celou procházku dáte dva či tři takovéto nápoje a nadměrný denní energetický přísun je na světě.

Tekuté kalorie jsou největší hrozbou všech dietářů, jelikož si jejich přísun nijak zásadně neuvědomují a nepřikládají jim takovou váhu.

Někdy se mohou součty kalorií přijaté z nápojů za celý den vyšplhat do astronomických výšin. Co s tím? Pokud si tradiční nápoj v podobě svařeného vína nechcete odpírat, zkuste vydržet jen u jednoho, který si budete usrkávat delší dobu a poté se zahřejte už jen čajem bez cukru.

Další alternativou je příprava domácího svařeného vína do termosky, kterou si pak můžete vzít jednoduše s sebou a budete mít kontrolu nad množstvím přidaného cukru a jiných ingrediencí.

Při návštěvě adventních trhů tedy nezapomínejte, že Vánoce jsou především svátky klidu a míru, nikoli jídla. Jezte jako obvykle a sem tam si samozřejmě dopřejte i nějaké to potěšení. Pokud byste se omezovali příliš striktně a nedovolili si ani sousto z nabízených lákadel, pravděpodobně byste dříve či později stejně selhali a možná dokonce v mnohem horší míře. I o Vánocích se proto držte hesla: „Smím všechno, ale s mírou!“

Na nic nečekejte. Objednejte se do Světa zdraví dnes za akční cenu 200 Kč.
Běžná cena za konzultaci je 600 Kč. Udělejte první krok již dnes!
Chci konečně zhubnout
O hubnutí v NUTRIADAPT jste mohli slyšet v těchto médiích: E15.cz Blesk Katka Cosmopolitan ProŽeny.cz Lidové noviny Rytmus Života Nova ČT1 Žena a život