Sdílej se svými přáteli...

Pozicemi z power jógy docílíte odbourávání podkožního tuku

Jóga je velmi oblíbenou a oceňovanou sportovní aktivitou. Umožňuje tělu nejenom pohyb, ale klade důraz na jednotu ducha a těla. Tím zklidňuje mysl i celé tělo, napomáhá jeho regeneraci, koncentraci, uvolnění od stresu, ale zvýšení tělesné kondice, zlepšení protažení a posílení svalů.

Navíc se v józe objevují různé směry, které kladou důraz na různé prvky cvičení. Díky tomu si v józe může každý najít něco svého. Jedním ze směrů tohoto cvičení se stala poslední dobou velmi oblíbená power jóga.

Publikováno: 5.3.2015Před konzultací
−4 kg

Analýza vašeho těla na certifikovaném přístroji


Vzorový jídelníček pro kontrolu vaší ideální váhy


60 minut s nutričním specialistou


Chci vědět více!
Dnes za akční cenu 200 Kč
Původní cena konzultace: 600 Kč

Prociťujete cvičební pozice a pracujete s dechem

Jedním z klasických směrů jógy je hathajóga, a právě v ní má power jóga své kořeny. Rodí se někdy v 80. letech 20. století v USA. Zatímco klasické józe jde hlavně o soulad ducha a těla, klade důraz spíše na duchovní rovinu, než na praktikování tělesného pohybu, powerjóga si bere určité principy z jógy, ale sází více na sílu svalů.

V překladu se jedná vlastně o sílu z jógy. Vybírá si především třetí a čtvrtý stupeň aštangajógy, tedy osmidílné cesty jógy po které každý aktivně praktikující jogín prochází. Soustřeďuje se tedy především na ásany (pozice) a pránajámu, tedy procvičování technik dechu.

Koncentrujete se a upevníte svalstvo

Nechcete-li se přísně řídit pravidly klasické jógy, ale naopak více cvičit s dechem a posilovat svaly, koordinovat správně své pohyby, potom je powerjóga tou pravou cestou pro vás.

Z klasické jógy si vypůjčuje různé pozice. Díky fyzickému zatížení lidského těla směřuje k aktivnímu řízení pohybu, ovládání svého vlastního těla s tím nejlepším vědomím. Posílení těla, správné provádění pohybů tak vede člověka k aktivní fyzické i psychické relaxaci.

Přistupujete ke svému tělu a samotnému cvičení komplexně. Tedy v jednotlivých jogínských pozicích postupně procvičíte celé tělo, soustředíte se na jednotlivé pohyby, naučíte se aktivně koncentrovat a upevníte svalstvo. Nakonec ovšem dochází k efektivnímu protažení a uvolnění. Přitom velmi účinně pracujete s hlubokým dechem. Díky tomu vaším tělem proudí energie.

Uvolnění, koncentrace a zahřátí pomáhá od tukových zásob

Power jóga aktivuje svaly, cvičením a správným dechem je zahřívá. Dojde k jejich prohřátí a tím pádem k rozproudění krve a lymfy a celkové energie ve vašem těle. Tímto způsobem uvolňujete také zablokované svalstvo. Formujete si svoji postavu. Zahříváním svalů dochází k účinnějšímu odbourávání podkožního tuku.

Tím, že cvičíte, nejenom protahujete svaly, ale zároveň uvolňujete energetické dráhy v těle. Váš organismus dostává nové impulsy, bude schopen si snáze poradit s nahromaděným tukem. Pomůže vám k tomu i soustředěnější mysl, uvolnění od stresu, ke kterému díky powerjóze postupně dospějete. Uvědomíte si, že hubnutí jde najednou mnohem snadněji.

Pravidelným cvičením obnovíte svoji energii

Princip cvičení powerjógy spočívá v tom, že pravidelně opakujete asány, tedy základní jógové pozice a správně pracujete s dechem. Tyto pozice následují velmi dynamicky za sebou. Zajistí protažení celého vašeho těla. Odstraníte různé svalové nerovnováhy, při kterých jsou některé svalové partie namáhány hodně a přetěžovány, jiné naopak vůbec.

Zlepšíte flexibilitu vašich svalů a kloubů. Uvolníte svalové napětí způsobené hromaděným stresem. Protáhnete si svaly a budete si tvarovat problémové partie, mezi které samozřejmě patří hýždě, břicho a nohy. Podpoříte správnou funkci orgánů ve vašem těle, účinně docílíte odstranění fyzických a psychických bloků. Všeho ale docílíte jedině pravidelným cvičením. Vaše svaly získají pružnost, klouby nebudou ztuhlé. Naučíte se také obnovovat svoji energii.

Na nic nečekejte. Objednejte se do Světa zdraví dnes za akční cenu 200 Kč.
Běžná cena za konzultaci je 600 Kč. Udělejte první krok již dnes!
Chci konečně zhubnout
O hubnutí v NUTRIADAPT jste mohli slyšet v těchto médiích: