Sdílej se svými přáteli...

Znáte tukožroutskou polévku?

Recept na Tukožroutskou polévku

Tukožroutská polévka Vám pomůže nejen při detoxikaci těla, ale hlavně při hubnutí. S její pomocí můžete shodit přebytečná kila.

Publikováno: 30.10.2012Před konzultací
−10 kg

Analýza vašeho těla na certifikovaném přístroji


Vzorový jídelníček pro kontrolu vaší ideální váhy


60 minut s nutričním specialistou


Chci vědět více!
Dnes za akční cenu 200 Kč
Původní cena konzultace: 600 Kč

Tukožroutská polévka je jeden ze způsobů hubnutí takzvanými monotematickými dietami. Znamená to, že týden budete jíst pouze speciální zeleninovou polévku a nic jiného. Zhubnout takto můžete 3 až 6 kilo (podle doby dodržování diety s polévkou).

Během tukožroutské diety své tělo pročistíte a zároveň zhubnete. Budete mít během ní přísun dostatku tekutin, ale méně už vlákniny a některých vitaminů. Jedná se totiž o nízkoenergetickou dietu, která by se neměla držet dlouho. Neobsahuje totiž vyvážený poměr sacharidů, bílkovin a tuků. Někteří lidé mohou být na tuto dietu i citliví a mít střevní nebo jiné obtíže. A pozor, po skončení diety může přijít i jo-jo efekt.

Recept na typickou tukožroutskou polévku:

6 velkých cibulí, 4-5 rajčat, 2 velké zelené papriky, 1 svazek dužinaté celerové natě, 1 hlávka zelí, 1 zeleninový bujón, který může nahradit i zvlášť připravený zeleninový vývar, podle chuti můžete doplnit i bylinky. Polévku je dovoleno i okořenit solí (jemně), pepřem, kari nebo petrželkou.

Postup přípravy: Zeleninu nakrájíte na malé kousky a zalijete vodou. Vaříte 10 minut, poté dáte na mírný plamen a vaříte několik dalších minut, aby zelenina změkla. Teprve poté přidáte rozmačkaná rajčata a vaříte na mírném plameni dalších 15 minut.

Tuto polévku musíte jíst během diety kdykoliv pocítíte hlad a v přiměřeném množství. Neobsahuje totiž téměř žádné ,,záludné“ kalorie a čím více jí sníte, tím více paradoxně zhubnete. Pokud byste drželi tuto dietu dlouho, tak dokonce můžete začít trpět podvýživou.

Kromě polévky můžete konzumovat i některé druhy ovoce a zeleninu. Pít se doporučuje pouze neslazené nápoje – čaj, mléko, vodu. Je možné si recept mírně poupravit podle snášenlivosti zeleniny v množství a chuti podle sebe. V některých verzích Tukožroutské diety se nepříklad objevuje už druhý den možnost snědení pečené brambory s máslem.

Typická sedmidenní Tukožroutská dieta:

1. den: Navařte co nejvíce tukožroutské polévky, k tomu si dejte jakékoliv ovoce mimo banánů, maximálně do jednoho kilogramu za den, vypijte minimálně 2,5 litru neslazených tekutin.

2. den: Základ je opět tukožroutská polévka, k ní si přidejte čerstvou zeleninu až 1,5 kg a opět 2,5 litru neslazených tekutin.

3. den: K polívce můžete jíst ovoce i zeleninu, ovšem ne hned po sobě, ale s přestávkami minimálně 2 hodiny, opět dostatečně pijte.

4. den: Jak jinak, tukožroustká zeleninová polévka je opět základ, k tomu můžete sníst 3 banány, vypít 1 litr mléka a 2 litry jiných neslazených tekutin.

5. den: Opět minimálně dvě porce polévky, ale poprvé můžete sníst i maso – 300 g vařeného hovězího masa a 6 rajčat, hodně pijte – nejméně 2,5 litru neslazených tekutin.

6. den: Znovu minimálně dvě porce polévky, dále 2 – 3 hovězí bifteky bez tuku s čerstvou zeleninou a dostatečně pijte neslazené nápoje.

7. den: Už stačí pouze jedna porce polévky, dále můžete sníst rýži a čerstvou zeleninu, vypijte opět alespoň 2,5 litru neslazených tekutin.

Na nic nečekejte. Objednejte se do Světa zdraví dnes za akční cenu 200 Kč.
Běžná cena za konzultaci je 600 Kč. Udělejte první krok již dnes!
Chci konečně zhubnout
O hubnutí v NUTRIADAPT jste mohli slyšet v těchto médiích: E15.cz Blesk Katka Cosmopolitan ProŽeny.cz Lidové noviny Rytmus Života Nova ČT1 Žena a život