Sdílej se svými přáteli...

Dieta podle krevních skupin

Krevní skupiny určují dietu

Na světě je mnoho různých druhů diet a hubnoucích metod. Jednou ze zajímavých a často velmi efektivních je i dieta podle krevních skupin. Tato dieta je v posledních letech stále více v popředí a specializuje se na ní i řada známých osobností. Krevní skupiny jsou v této dietě významné především jako zdroj určení vhodné stravy pro jedince. Jak to v praxi vypadá?Před konzultací
−18 kg

Analýza vašeho těla na certifikovaném přístroji


Vzorový jídelníček pro kontrolu vaší ideální váhy


60 minut s nutričním specialistou


Chci vědět více!
Dnes za akční cenu 200 Kč
Původní cena konzultace: 600 Kč

Původ téměř jasný

Krevní skupiny mají své charakteristické vlastnosti a každá krevní skupina by měla mít jiný požadavek nejen na konzumaci jídla, ale i na zastoupení rostlinné nebo živočišné stravy v jídelníčku. Právě podle krevních skupin lze rozdělit naší populaci na několik typů. Tyto typy se liší především v tom, odkud pocházejí.

Například krevní skupina 0 byla původně založena jako lovci. Jejich hlavní potravou bylo maso, a tedy je na to připraven i jejich žaludek. Obsahuje mnoho enzymů na trávení bílkovin a měli by se dostatku masa držet i nyní.

Podle krevní skupiny by tak šel určit nejen původ lidí, odkud přišli (krevní skupina 0 jako lovci pravděpodobně z Afriky), ale lze si tak jasně vytyčit i některá jídla. Cílem je se vyvarovat jídel, které naše tělo špatně tráví a nedělá nám dobře, protože na to není určené.

Rozdělení skupin

Dieta podle krevních skupin slibuje úbytek váhy již po prvním měsíci.

Krevní skupina 0 je vybavena enzymy a lepším trávením bílkovin. Pro tyto jedince se doporučuje konzumace masa, vepřového, kuřecího, rybího, hovězího, mořské plody, ale i maso jehněčí. Naopak se nedoporučují uzeniny a vysoká a častá konzumace kořenové zeleniny. Pro vegetariány je vhodné začít jíst maso, sice postupně, ale přeci jen.

Krevní skupina A by měli být původem zemědělci a tak by v jejich přirozené stravě mělo být zastoupeno absolutní maximum stravy rostlinného původu. Maso by měli téměř úplně vyloučit a mají předpoklady být vegetariány.

Krevní skupina B a krevní skupina AB mají velmi podobnou stravu. Prospěšné je pro ně maso krůtí, telecí, jehněčí, skopové a zvěřina. Mohou mít zastoupenou i zeleninu. Naopak nevhodné jsou uzeniny. S mořskými plody a rybami by to také neměli přehánět.

Výhody

  • změna stravy a rozmanitost
  • úbytek váhy bez jojo-efektu
  • zlepšení trávení a dostatek energie

Nevýhody

  • celoživotní dieta
  • dohlížení na skladbu jídelníčku
  • někomu doporučené potraviny nemusí sedět

Princip stravování podle diety krevních skupin

Vzorový jídelníček diety podle krevních skupin

Krevní skupina 0
1. den
Kvalitní šunka se zeleninou a celozrnným chlebem
Kuřecí prsíčka na másle
Pstruh na pivě, salát
Kvalitní šunka
Uzená makrela
2. den
Dětská šunka opečená na pánvi, míchaná vajíčka
Rybičková pomazánka, pečivo
Kuřecí plátky na grilu
Kvalitní šunka se zeleninou
Sójové maso na asijský způsob
3. den
Rybičková pomazánka, chléb
Dětská šunka se zeleninou
Vepřové maso na kari
Kuřecí plátky na přírodní způsob
Krůtí prso s rýží
Na nic nečekejte. Objednejte se do Světa zdraví dnes za akční cenu 200 Kč.
Běžná cena za konzultaci je 600 Kč. Udělejte první krok již dnes!
Chci konečně zhubnout
O hubnutí v NUTRIADAPT jste mohli slyšet v těchto médiích: E15.cz Blesk Katka Cosmopolitan ProŽeny.cz Lidové noviny Rytmus Života Nova ČT1 Žena a život