Sdílej se svými přáteli...

Potravinová antibiotika, aneb připravte se na virovou sezónu

Domácí potravinová léčiva

Otec medicíny, nejslavnější starověký lékař Hippokratés, kdysi řekl, že to, co jíš, by tě mělo zároveň i léčit.

Podívejte se do své kuchyně nebo si zajděte do obchodu a zjistíte, že medicínu bez vedlejších účinků, a která nelikviduje tzv. přátelské bakterie v organismu, máte hned po ruce.

Publikováno: 29.2.2016Před konzultací
−9 kg

Analýza vašeho těla na certifikovaném přístroji


Vzorový jídelníček pro kontrolu vaší ideální váhy


60 minut s nutričním specialistou


Chci vědět více!
Dnes za akční cenu 200 Kč
Původní cena konzultace: 600 Kč

Vynález antibiotik v minulém století zachránil řadu životů, ale nemělo by se zapomínat ani na přírodu, která člověku pomáhá již odpradávna.

V dnešní době se k ní spousta lidí vrací právě z toho důvodu, že nadměrné užívání antibiotik vede k tomu, že rezistentní bakterie a viry se vyvíjejí rychleji, než jsou vědci schopni zjistit, jak s nimi účinně bojovat.

Česnek

Za charakteristické štiplavé aroma česneku je zodpovědná sloučenina zvaná alicin. Má antibiotické, protizánětlivé, antivirové, antiparazitníé, protiplísňové a antioxidační vlastnostmi, stejně jako penicilin.

Česnek navíc obsahuje řadu vitamínů, živin a minerálních látek, které podporují celkové zdraví. Pro všechny tyto účinky je lepší ho konzumovat syrový.

Alicin najdete také v cibuli, pórku, šalotce a pažitce.

Podobné účinky jako česnek má rovněž echinacea. Ta se většinou užívá až při prvních příznacích onemocnění a neměla by se brát déle než 10 dnů.

Med

Staří Římané používali med přímo na bojišti k léčbě ran, i jako prevenci proti infekcím. Dodnes je považován za jeho z nejlepších přírodních antibiotik s antimikrobiálními, protizánětlivými a antiseptickými schopnostmi.

Enzymy v medu uvolňují peroxid vodíku, což pomáhá tělu bojovat s infekcí a zabraňuje množení bakterií. Navíc prospívá trávicímu systému, odstraňuje toxiny z krve a pomáhá játrům pracovat efektivněji.

Ideální je kombinace medu se skořicí pro posílení bílých krvinek.

Zelí

Brukvovitá rodina, kam patří i brokolice a kapusta, obsahuje sirné sloučeniny, považované za účinné bojovníky s rakovinou. Zelí je kromě jiného bohaté na vitamín C (1 šálek poskytne až 75 % doporučené denní dávky).

Přidání kousků syrového zelí do salátu, konzumace zelného salátu nebo pití čerstvé šťávy ze zelí (oslazené medem) jsou skvělé způsoby, jak zlepšit zažívání, předcházet nemocem a dokonce si hlídat váhu.

Extrakt z grapefruitových semínek

Podle studií extrakt z grapefruitových semínek působí proti více než 800 druhům virů a bakterií, více než 100 typů plísní a mnoha parazitům. Je dobrým zdrojem antioxidantů, zvyšuje imunitu, přirozeně alkalizuje tělo a zlepšuje trávení díky podpoře zdravé střevní mikroflóry.

Kokosový olej

Má skvělé protiplísňové a antimikrobiální vlastnosti a je nabitý antioxidanty, které nenajdete nikde jinde v přírodě. Bohatý je zejména na kyselinu laurovou, kterou v takovém množství obsahuje už jen mateřské mléko.

Posiluje imunitu, zlepšuje fungování štítné žlázy a mozku a vyvažuje hladiny cholesterolu a cukru v krvi.

Přidejte lžíci tohoto oleje do své ranní kávy pro větší energii a jasnější hlavu během celého dne.

Tip! Potravinovým antibiotikem je dále oregánový olej, efektivní hlavně proti plísním nohou a nehtů, parazitům a infekcím dýchacích cest.

Koření

Okořeňte si život a zdraví zároveň.

Kajenský pepř

Obzvlášť se doporučuje k léčbě zánětů pochvy u žen a streptokokové faryngitidy (zánětu nosohltanu).

Zázvor

Má antibiotické vlastnosti působící proti potravinovým patogenům jako Salmonella či Listeria, dále zvyšuje tvorbu žaludečních kyselin a zmírňuje zažívací potíže.

Tip! Žaludek uklidňuje rovněž kurkuma. Také křen chrání před nemocemi přenášenými jídlem. Mezi známá potravinová antibiotika dále patří např. veškeré ovoce a zelenina s vysokým obsahem vitamínu C, probiotika v kvašených (fermentovaných) výrobcích nebo jablečný ocet.

Na nic nečekejte. Objednejte se do Světa zdraví dnes za akční cenu 200 Kč.
Běžná cena za konzultaci je 600 Kč. Udělejte první krok již dnes!
Chci konečně zhubnout
O hubnutí v NUTRIADAPT jste mohli slyšet v těchto médiích: E15.cz Blesk Katka Cosmopolitan ProŽeny.cz Lidové noviny Rytmus Života Nova ČT1 Žena a život