Ketonová dieta

Jen bílkoviny

Ketonová dieta, ale také ketogenní dieta nebo proteinová dieta. Lze ji ale nazvat i nízkosacharidová dieta. A hned si ukážeme proč. Je to velmi snadné. Z pravidelné stravy odstraníme všechny sacharidy (maximum co půjde), zvýšíme konzumaci bílkovin, tělo se po pár dnech dostane do ketózy a tuk se bude odstraňovat rychle a efektivně.

Základem je vyloučení sacharidů z našeho jídelníčku. Ketonová dieta jídelníček je postavena na bílkovinách. Budeme tak konzumovat maso, bílkoviny ale budeme doplňovat i proteinovými nápoji. Vyvarujeme se všeho, kde je jen troška sacharidů. Účel je jediný. Aby se tělo dostalo do ketózy. Právě potom čerpáme energii z ketonů. Ty vznikají spalováním tuků. Jedná se tak o efektivní redukci nadbytečných tukových zásob našeho těla.

Ketóza není škodlivá, ale…

Samotná ketóza není pro naše tělo škodlivá. Naši předci v ní žili pravděpodobně neustále. Problém ale je, že při nedostatku sacharidů se nám může dělat zle. Je nutné omezit fyzickou zátěž na minimu, je třeba zvýšit pitný režim a zajistit si dostatek spánku. Dále je nutno v případě jakýchkoliv problémů dietu ihned vysadit a vrátit se do klasického režimu.

Ketonová dieta s sebou ale přináší i obrovský jo-jo efekt. Teda pokud ji nevhodně ukončíme. Doba bez konzumace sacharidů by neměla překročit 10 dní. Poté každý den navyšujeme obsah sacharidů v potravě o 5-10 gramů. Vyhneme se jo-jo efektu a postupně zapojujeme fyzickou aktivitu.

Napsat komentář