Sdílej se svými přáteli...

Vlašské ořechy jako součást zdravé výživy

Vlašské ořechy - pro zdraví a štíhlou linii

Vlašské ořechy patří k nejstarším potravinám na světě.

Své místo ve zdravé výživě mají i v současnosti – jsou nabité důležitými živinami, včetně tzv. přátelských tuků, a kromě mnoha pozitivních účinků na zdraví pomáhají i při dietě.

 

Publikováno: 28.9.2015Před konzultací
−16 kg

Analýza vašeho těla na certifikovaném přístroji


Vzorový jídelníček pro kontrolu vaší ideální váhy


60 minut s nutričním specialistou


Chci vědět více!
Dnes za akční cenu 200 Kč
Původní cena konzultace: 600 Kč

Nutriční hodnoty vlašských ořechů

Tyto chutné plody obsahují mj. vlákninu, minerály (hlavně mangan, měď, hořčík a zinek), různé typy potřebných kyselin (ellagovou, omega-3, listovou apod.), bílkoviny, B-vitamíny nebo melatonin.

Všechny tyto živiny prospívají celému organismu a mají vliv na hubnutí.

Jak pomáhají ke ztrátě kil?

Podle jedné studie na 9000 osobách po více než 28 měsíců, u lidí, kteří alespoň 2x týdně jedli ořechy, byla o více než 30% nižší pravděpodobnost, že začnou přibírat.

Další výzkum, který probíhal dokonce 8 let a sledoval 28 000 účastníků, ukázal, že pravidelná konzumace ořechů nevede na rozdíl od častého mylného názoru k přibírání, ale naopak mírně snižuje riziko nadváhy a obezity.

Důvodem jsou zřejmě omega-3 mastné kyseliny, proteiny a vláknina, které vás zasytí na delší dobu a zmírňují tak pocit hladu.

Další zdravotní účinky vlašských ořechů

Pomáhají proti nespavosti

Hormon melatonin se podílí na regulaci střídání období léta a zimy, tmy a denního světla. S věkem se jeho produkce snižuje, proto jsou zřejmě senioři a další lidé s jeho nedostatečnou hladinou náchylní k problémům s nespavostí.

Konzumace vlašských ořechů zvyšuje jeho množství v krvi – vyzkoušejte je, pokud vás trápí špatné spaní.

Zlepšují kvalitu vlasů, pleti, ale i spermií

Biotin (vitamín B 7) posiluje vlasy, snižuje jejich vypadávání a urychluje jejich růst. B-vitamíny a antioxidanty dále zpomalují stárnutí pleti a brání předčasnému výskytu vrásek.

Konzumace ořechů se tedy neprojeví jen uvnitř vašeho těla, ale rovněž navenek.

Muži zas ocení další zajímavou výhodu vlašáků: podle studií, 75 g vlašských ořechů denně zlepšuje dynamiku, pohyblivost a morfologii (vnější stavbu) semene u zdravých mladých mužů (ve věku 21 – 35 let).

Chrání před různými nemocemi

Ze všech druhů ořechů, vlašské obsahují nejvíce antioxidantů – významných látek bojujících proti škodlivým volným radikálům. Tím slouží jako prevence před různými onemocněními.

Podle nejnovějších výzkumů vlašské ořechy chrání tělo před obzvlášť zákeřnou a často smrtelnou rakovinou slinivky břišní, u žen před karcinomem prsu.

Antioxidanty také zabraňují rozvoj demence a Alzheimerovy choroby, zejména v pozdějších letech.

Omega-3 mastné kyseliny jsou zas důležité pro zdravé srdce (snižují hladiny špatného cholesterolu – LDL a zvyšují ten dobrý – HDL), a díky kyselině ellagové pomáhající zabránit metabolickým procesům vedoucím k zánětům. Vlašské ořechy mohou také snižovat riziko vzniku inzulinové rezistence a cukrovky.

Konzumace ořechů 3x za týden podle studií snižuje možnost úmrtí na rakovinu o 40 – 45 %, na kardiovaskulární onemocnění o 55 %.

Jsou vhodné pro těhotné ženy

Ořechy patří mezi časté alergeny. U budoucích matek, které mají stravu bohatou na mastné kyseliny (především polonenasycené) jako jsou ty ve vlašácích, dochází u jejich dětí ke snížení rizik rozvoje potravinových alergií. Tyto kyseliny ovlivňují vývoj střev plodu a zřejmě zlepšují reakci imunitních buněk ve střevech na bakterie a cizí látky.

Na nic nečekejte. Objednejte se do Světa zdraví dnes za akční cenu 200 Kč.
Běžná cena za konzultaci je 600 Kč. Udělejte první krok již dnes!
Chci konečně zhubnout
O hubnutí v NUTRIADAPT jste mohli slyšet v těchto médiích: E15.cz Blesk Katka Cosmopolitan ProŽeny.cz Lidové noviny Rytmus Života Nova ČT1 Žena a život